7 skutecznych sposobów na oszczędzanie w domowym budżecie!

savings2

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś czy istnieje jakiś prosty sposób na zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy nie tracąc przy tym wielu przyjemności.. Oczywiście jest to możliwe, a my pragniemy przedstawić Wam na to 5 prostych sposobów:

Pierwszy, podstawowy sposób to budżetowanie swoich wydatków. Zacznijcie zbierać paragony, a co parę miesięcy zliczajcie swoje wydatki na przykład na kartce A4, przy tym każdy wydatek podpisując pod odpowiednią rubrykę na przykład „Jedzenie”;”Alkohol”;”Papierosy”. Świadomość ile pieniędzy wydajecie, może zdyscyplinować Was do mądrzejszego wydawania.savings2

Bądźcie świadomymi konsumentami, nie płaćcie za markę, a za jakość produktu. Można kupić smartfona mniej znanej marki, ale takiej samej jakości. Jest to drugi nie zawodny sposób.

Kolejna, trzecia metoda to negocjacje. Najczęściej sprawdza się, gdy kupujemy coś od osoby fizycznej, ale pamiętajmy przy tym być uprzejmi i kulturalni, a na pewno zaoszczędzimy wiele. Ten sposób można wykorzystać prawie w każdej sytuacji Szykują Ci się wysokie stałe opłaty? Jeżeli tylko się da, to staraj się negocjować cenę. Prawie zawsze jest szansa na obniżenie opłat.

Czwarta prosta i przy tym ważna możliwość zaoszczędzenia – starajmy się naprawiać zepsute mechanizmy, ale bądźmy czujni, gdyż czasami koszt naprawy w serwisie może przewyższyć koszt zakupu nowego urządzenia. Niekiedy można naprawić coś w własnym zakresie, ale pod warunkiem, że miało się do czynienia z śrubokrętem więcej, niż dwa lub trzy razy w życiu i zna się budowę sprzętu, który chcemy próbować naprawić.

Piąty sposób – wychodząc z domu nie zostawiaj włączonych urządzeń elektrycznych, ani nie kupuj wyrzucaj jedzenia! Dzięki temu oszczędzasz i przy okazji dbasz o środowisko!

Jeżeli mieszkasz w bloku lub domu wielorodzinnym, a masz zamiar dokonać wymiany okien, dokonaj jej grupowo wraz z sąsiadami. Razem dla każdego z Was będzie dużo taniej!

Kupujesz duży pakiet kablówki i internetu? Chcesz zdecydować się na pakiet OC+AC? Szukasz najlepszego konta bankowego? Rozpoznaj oferty w wielu firmach, nie zawsze ta jedna ma dla Ciebie najlepszą i najtańszą ofertę.

Rada wyżej, była siódmą i ostatnią. Mamy nadzieję, że zmienicie coś na dobre w zarządzaniu swoim domowym budżetem i uda się Wam zaoszczędzić wiele pieniędzy. Pamiętajcie, że oszczędności dają nam spokój ducha, ale nie można odkładać pieniędzy odmawiając sobie podstawowych wygód.