Bitcoin – tajemnicza kryptowaluta, która zawładnęła światem.

Każdy z nas zetknął się z tą nazwą, jednak nie każdy wie czym właściwie jest Bitcoin. Czy można się dzięki niemu wzbogacić? Jak działa? Ile kosztuje? Jak go zdobyć? Odpowiadamy.

Bitcon – czym właściwie jest?

Bitcon to kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku do obiegu przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Waluta nie opiera się na zaufaniu względem emitenta centralnego. Bitcoin używa zdecentralizowanej bazy danych, która rozprowadzana jest pomiędzy węzłami sieci peer-to-peer. Służy ona do przechowywania transakcji oraz kryptografii. Ma to na celu zapewnienie podstawowych funkcji bezpieczeństwa. Bitcoin może być wydany tylko raz przez osobę, która posiada ją w danym momencie. Kryptowaluta opiera się na transferze kwot miedzy rachunkami publicznymi przy wykorzystaniu kryptografii klucza publicznego. Mówiąc prościej Bitcoin to waluta w formie cyfrowej, która nie podlega kontroli organu centralnego. Głównym powodem założenia kryptowaluty była chęć stworzenia metody płatności, która nie podlega kontroli rządu. Zapobiega to opłatom transakcyjnym. Aktualnie Bitcoin wykorzystywany jest do inwestycji.

Charakterystyka Bitcoina.

Bitcoin nie jest regulowany przez rządy ani banki centralne. Dodatkowo liczba tej kryptowaluty jest skończona. Wynosi ona 21 milionów. W zależności od stawki zmienia się ich dostępność. Cena Bitcoina może ulegać zmianie. Ma na to wpływ między innymi opinia publiczna, bezpieczeństwo oraz trwałość. Na dzień 13.05.2021 roku Bitcoin kosztuje 188897,95 złotych. Cena zmienia się każdego dnia.

Jak się wzbogacić na Bitcoinie?

Podstawową możliwością jest zakupienie Bitcoina oraz sprzedanie go po wyższym kursie. Można również postawić na arbitraż. Jest to kupno kryptowaluty na danej kryptogiełdzie oraz sprzedanie jej z zyskiem na innej. Inwestorzy mogą także zakupić Bitcoina za pomocą BTC innej kryptowaluty oraz wymienić ją gdy kurs będzie dla nas sprzyjający. Inną możliwością zarobienia pieniędzy jest udzielenie pożyczki społecznościowej za pomocą tej kryptowaluty. Bitcoina możemy kupić za pomocą giełdy kryptowalutowej.

Bitcoin to idealna metoda zysku dla każdego inwestora. Jednak należy pamiętać o tym, że można na tym również stracić. Brak odpowiedniej wiedzy oraz impulsywne działanie może doprowadzić nas do bankructwa. Młodzi inwestorzy powinni zakupić odpowiednią literaturę, która pomoże grać na giełdzie bez dużego ryzyka. Dodatkowo w internecie dostępnych jest wiele wiedoporadników doświadczonych inwestorów, którzy dzielą się swoją zgromadzoną wiedzą

SPRAWDŹ TEŻ: Jak wybrać konto w banku?